ایجاد سطوح یکپارچه با اسلب‌های سرامیک پرسلانی

ایجاد سطوح یکپارچه با اسلب‌های سرامیکی پرسلانی

ایجاد سطوح یکپارچه با اسلب‌های سرامیکی پرسلانی

چندین سال است که اسلب‌های سرامیک پرسلانی به عنوان یک محصول همه کاره در دکوراسیون داخلی و خارجی شناخته می‌شود. امروزه به لطف همین صفحات سنگی اصلاح شده است که کاربرد پوشش‌های سنگی گسترش یافته است ایجاد سطوح یکپارچه با اسلب‌های سرامیکی پرسلانی بسیار رواج یافته است. اما این محصول اصلاح شده چگونه به وجود آمده است؟

زمانی که مواد از کوره خارج می‌شوند، ممکن است ابعاد صفحات یکسان نباشد و لبه‌ها نامنظم شوند.سال‌های گذشته، برای این که کاشی‌ها در ابعاد مشخصی به مشتریان ارائه شوند، آن‌ها را بر اساس اندازه و ابعاد ساخت گروه‌بندی می‌کنند. در اصطلاح به این کاشی‌ها، کاشی‌های اصلاح شده می‌گویند و با کمک خطوط دوغاب 3 الی 4 میلی‌متری حاشیه‌های نامنظم آن‌ها را می‌پوشانند.

امروزه اما اکثر شرکت‌های بزرگ تولید کاشی و سرامیک، با استفاده از روش رکتیفیکشن (rectification) مشکل سایز را حل کرده‌اند. این روش شامل پردازش اضلاع است که در قسمت بعدی کامل توضیح داده می‌شود. پردازش اضلاع باعث می‌شود که امکان دستیابی به یک محصول مربعی  با لبه‌های منظم فراهم شود.

فرآیند اصلاح

اصلاح با استفاده از سنگ آسیاب شده انجام می‌شود که به لطف سیستم بسیار دقیق طراحی شده، محصول به اندازه از پیش تعیین شده تولید می‌شود و لبه‌های منظمی خواهند داشت. در ابتدا این فرآیند با کمک آب و ترکیب شدن مواد با خاک رس انجام می‌شد. اسلب‌های سرامیکی پرسلانی با این روش کیفیت خوبی نداشتند اما عملکرد مناسب‌تری را نسبت به دیگر نمونه‌ها از خود نشان می‌دادند.

فرآیند اصلاح اسلب‌های سرامیکی پرسلانی

در حال حاضر، با کمک یک روش نوآورانه، اصلاح خشک به وجود آمده است که اجازه می‌دهد محصول جانبی بدون پردازش بیشتر به چرخه تولید بازگردانده شود. این فرآوری سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد.

مزایای یک محصول اصلاح شده

دلایل استفاده از یک محصول اصلاح شده بی‌شمار است. کاربرد آن‌ها ساده‌تر است، محصول یکنواخت و زیباتر است،همچنین یکپارچگی و پیوستگی صفحات کنار هم باعث می‌شود که تمیز کردن آن‌ها نیز آسان‌تر باشد.

چرا نباید از یک محصول طبیعی در ایجاد اتصالات فلاش استفاده کنید؟

اتصال فلاش، یا اتصال لب به لب، مواردی را در بر می‌گیرد که یک قطعه، یا در واقع خود سطح پوشیده شده، صاف نباشد. به علاوه، به دلیل حرکت ساختاری و انبساط حرارتی، می‌تواند منجر به ایجاد مشکلاتی مانند ترک و خرد شدن شود.

استفاده از یک محصول سرامیکی اصلاح شده می‌تواند تمام این مشکلات را به محض آشکار شدن برطرف کند. حداقل فاصله 2 میلی‌متری تمام چیزی است که برای مقابله با هرگونه مشکل عدم یکنواختی احتمالی لازم است. بنابراین، نیازی به پرداخت هزینه‌های زیاد برای خرید دوباره‌ی محصولات طبیعی مانند سنگ مرمر یا چوب نخواهید داشت. اسلب سرامیکی پرسلانی هزینه‌های نصب و نگهداری را کاهش می‌دهد و اضافات گرد و غبار را به حداقل می‌رساند.

اسلب‌های سرامیکی پرسلانی

تکامل سرامیک‌ها به فرمت‌های بزرگ، شرکت‌ها را به موقعیتی رسانده است که در آن می‌توانند به نیازهای بازار پاسخ دهند. آن‌ها محصولاتی را ارائه می‌دهند که کاربرد بهینه را تضمین کنند، در حالی که مشکلات ناهماهنگی ابعاد و لبه‌های نامنظم را نیز از بین برده‌‌اند.

به عنوان مثال، برند میکو، یکی از قدرتمندترین شرکت‌های تولیدکننده سرامیک‌های پرسلانی است که کیفیت بالای محصولات آن زبانزد تمامی پیمانکاران است. این برند تمرکز خود را بر روی داخلی‌سازی خطوط اصلاح و مطابقت با گواهینامه فرآیندی ISO 9001 گذاشته است.

همه تولیدکنندگان سرامیک، به دلیل این که شرایط کنترل کیفی تولید اسلب‌های پرسلانی سخت و پیچیده است، فرآیند اصلاح داخلی را تضمین نمی‌کنند. در این فرآیند مقررات و گواهینامه‌های بین‌المللی مانند ISO 13006 را باید مورد توجه قرار داد و مطابق آن‌ها عمل کرد.

اسلب‌های سرامیکی پرسلانی

تاریخچه استفاده از اسلب‌های پرسلانی: هتل و اقامتگاه هسپریا

در Hesperia Hotel & Residence، ظروف سنگی اصلاح شده توسط معماران Giovanni Ligorio و Luiza Paste به طرز ماهرانه ای در پروژه استفاده شد. برای اتاق‌های این هتل‌ها، کفپوشی با رگه و ساختار مشابه چوب بلوط انتخاب شده است که در ابعاد بزرگ و با تفاوت‌های ظریف ساخته شد. بنابراین اتاق‌ها به محیط‌های گرم و دلپذیر تبدیل شدند و صنعت هتل‌داری به سمت ایجاد فضاهای صمیمی و خصوصی سوق داده شد. چشم فقط گرما و عمق مواد را می‌دید و تفاوتی بین عناصر طبیعی و اسلب سرامیکی احساس نمی‌شد.

اسلب‌های سرامیکی پرسلانی در فضاهای دیگر این هتل‌ها نیز استفاده شد: اسلب‌هایی با نمای مرمر در سالن و سرویس‌های بهداشتی نصب شد. به لطف روش کاربردی نوآورانه ایجاد شده، رگه‌ها به طور طبیعی از یک اسلب به اسلب کناری متصل می‌شوند و جلوه‌ای پیوسته ایجاد می‌کنند که باعث به وجود آمدن عمق در فضاها می‌شود. انتخابی که نه تنها با مزیت‌های زیبایی شناختی همراه می‌شود، بلکه از نظر امنیت و بهداشت فضا نیز در مکان‌هایی مانند خانه سالمندان، مدارس، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز عمومی بسیار کاربردی و عالی شناخته می‌شوند.

در نتیجه، با خرید سرامیک اسلب پرسلانی و نصب آن در فضاهای مختلف، هم بعد زیبایی بصری را خواهید داشت و عملکرد و کاربرد مناسبی را تجربه می‌کنید. تکنولوژی و بهداشت فضا با کمک این صفحات افزایش می‌یابد. همچنین هنگام انجام دیگر بخش‌های طراحی ، دست معماران داخلی باز خواهد بود و می‌توانند برنامه‌های گسترده و متنوعی را در فضا اجرایی کنند.

منبع

بستن شبیه ساز

MICO