کاربردهای اسلب های سرامیکی پرسلانی در دکوراسیون داخلی

کاربردهای اسلب های سرامیکی پرسلانی در دکوراسیون داخلی

کاربردهای اسلب های سرامیکی پرسلانی در دکوراسیون داخلی

به لطف تقاضای فزاینده‌ی بازار و تحقیقات بدست آمده در زمینه‌های فنی، اسلب‌های سرامیکی پرسلانی با ابعاد بزرگ، پاسخگوی متنوع‌ترین نیازهای مدیران پروژه‌های بزرگ و کوچک باشند. مقاومت و تطبیق‌پذیری کاربردی میلی‌متری را این صفحات تضمین می‌کنند و در راستای این موضوع ما کاربردهای اسلب‌های سرامیکی پرسلانی در دکوراسیون داخلی را باه بررسی میکنیم.

اسلب‌های بزرگ سرامیکی را می‌توانید کاملا در کنار هم قرار دهید تا هیچ شکافی بین صفحات ایجاد نشود. به دلیل همین ویژگی است که طراحان برای داشتن سطحی بدون درز و ظاهری یکپارچه به استفاده از این متریال اشتیاق زیادی نشان داده‌اند. حمام، آشپزخانه و به طور کلی هر سطحی که قابلیت نصب داشته باشد، می‌تواند با این صفحات سرامیکی پوشانده شوند. ما در ادامه به برخی از کاربردهای این اسلب‌ها اشاره خواهیم کرد.

دیوارها و کفپوش‌ها

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کرده بودیم، شرایط نصب چندین اسلب سرامیکی پرسلانی در کنار هم امکان کاهش درزها و شکاف‌ها را فراهم می‌کند. اثر این پیوستگی و یکپارچگی، منجر به بزرگتر دیده شدن محیط می‌شود. یعنی استفاده از این صفحات حتی در کوچکترین خانه‌ها یا فضاهای عمومی نیز تغییر اساسی و بزرگی در ظاهر محیط ایجاد می‌کند.

کاهش تخلخل و درز در بین فضاهایی که از این اسلب‌ها پوشانده شده‌اند، منجر به ایجاد ویژگی‌های کلیدی مانند تمیز کردن سریع و آسان سطوح می‌شود. این ویژگی‌ها در فضاهای عمومی بسیار حائز اهمیت هستند. بیشترین سطح تمیزی با سرعت بالا، همان چیزی است که از نظر بهداشت بسیار مهم تلقی می‌شود. به همین دلیل هتل‌ها، رستوران‌ها و بخش‌های اداری با رفت و آمد زیاد، در فضاهای بهداشتی خود از اسلب‌های بزرگ استفاده می‌کنند.

دیوارها و کفپوش‌ها

استخرها و مراکز درمانی

در محیط‌هایی که افراد به طور مداوم با آب تماس دارند، بهتر است از اسلب‌های سرامیکی پرسلانی برای روکش کردن سطوح استفاده کرد. کاشی‌هایی که فرمت بزرگی دارند و ضخامت آن‌ها کاهش پیدا کرده است، مقاومت بالایی در برابر بارهای ساکن آب دارند و برخی نیز با فناوری ضد لغزش ارائه می‌شوند که شما می‌توانید از این مدل در کف استخر یا حمام استفاده کنید. اگر از نمونه‌های 6 میلی‌متری استفاده کنید می‌توانید فضاهایی مانند استخر را به شکل حکاکی شده و مصور پوشش دهید.

نماها

امروزه برای استفاده در نماها، کیفیت و زیبایی، مقاومت و کاربردهای اسلب‌های سرامیکی پرسلانی ثابت شده است و توسط طراحان و معماران زیادی مورد تایید قرار گرفته است. هنگامی که یک سیستم تهویه در نما استفاده می‌شود، عملکرد فنی مواد سرامیکی و بحث زیبایی شناختی نیز زیر سوال می‌رود. بنابراین مهم است که متریال مورد نظر دوام و شایستگی بالایی در معماری نوین داشته باشد.

دکور و نمای شهری با استفاده از اسلب سرامیک پرسلانی

در یک فضای شهری، پروژه‌های جدید باید بتوانند به صورت مناسبی با عناصری که از قبل در فضا وجود دارند، مانند ساختمان‌ها و یا بخش‌های طبیعی همزیستی داشته باشند. در حال حاضر طراحان زیادی در شهرداری مناطق مختلف، در لیست تجهیزات دکور شهری، خرید سرامیک اسلب پرسلانی را نیز اضافه کرده‌اند. با کمک این صفحات به راحتی می‌توان مطمئن شد که در طراحی‌های جدید، مقاومت، تطبیق‌پذیری با مواد طبیعی و همچنین هم افزایی با محیط اطراف به راحتی قابل اجرا و ایجاد است.

دکور و نمای شهری با استفاده از اسلب سرامیک پرسلانی

تصور کنید که در بخشی از دکور شهری، از این صفحات در کف پیاده‌روها و در ترکیب با سنگفرش و نما استفاده شود. یا این که نیمکت، گلدان و حتی فواره‌ها را نیز از همین اسلب‌ها تهیه کنند. نفوذناپذیری، دوام و نگهداری آسان باعث می‌شود شهر همیشه درخشان و تمیز باشد.

دکوراسیون داخلی و خارجی با اسلب سرامیک پرسلانی

تا چند سال پیش، ایده ایجاد مبلمان سرامیکی عجیب و غیر عملی تلقی می‌شد.امروزه، به لطف سبکی صفحات اسلب سرامیکی پرسلانی، به راحتی می‌توان مبلمان سرامیکی را نیز به دکوراسیون فضاهای مختلف اضافه کرد.

در برخی از برترین رستوران‌های جهان نیز، از این ایده استفاده شده است.اسلب‌های پرسلانی را در این رستوران‌ها برای ساخت میز و پیشخوان استفاده کرده‌اند. اگر این سبک را با صندلی‌های فلزی و فولادی ترکیب کنید، طراحی مدرن و صنعتی را ایجاد خواهید کرد.

در بخش دکوراسیون داخلی، می‌توانید از صفحات سرامیکی بزرگ برای میز آشپزخانه، میز جزیره و یا حتی کانترها استفاده کرد.این صفحات سبک هستند و در برندهایی مانند برند میکو، تنوع پوشش و بافت بسیار زیادی دارند. ترکیب این متریال با اکسسوری‌ها و میله‌های استیل یا بتنی بسیار زیبا خواهد بود.

جالب است بدانید که تطبیق‌پذیری اسلب‌های سرامیکی به سطوح افقی محدود نمی‌شود و در عصر حاضر حتی کاربردهای پرریسک‌تری هم دارد.به عنوان مثال نصب آن‌ها پشت قفسه کتاب، تلویزیون، شومینه، تخت خواب و حتی به عنوان درب کمد، امری کاملا طبیعی است و طرافداران زیادی هم دارد.

این صفحات قابلیت این را دارند تا در اندازه‌های سفارشی و یا استاندارد به دست شما برسند.بنابراین هیچ محدودیتی در طراحی نخواهید داشت. آزادانه فکر کنید، آزادانه دکوراسیون خود را تغییر دهید.

منبع

بستن شبیه ساز

MICO