بررسی مزایای اسلب سرامیکی پرسلانی نسبت به دیگر متریال مرسوم

بررسی مزایای اسلب سرامیکی پرسلانی نسبت به دیگر متریال مرسوم

بررسی مزایای اسلب سرامیکی پرسلانی نسبت به دیگر متریال مرسوم

در اواخر دهه هفتاد میلادی، مهمترین نقطه عطف در زمینه تولید سرامیک، ساخت اسلب سرامیکی پرسلانی بود. تولید این صفحات سرامیکی، منجر به ایجاد تحولات اساسی در صنعت معماری شد.

این اسلب‌های پرسلانی از عناصر متفاوتی نسبت به سرامیک‌های سنتی ساخته شده‌اند. ترکیبات آن عبارتند از: ماسه ریز آسیاب شده و خاک رس فشرده. همین ترکیبات این صفحات را به پوششی با تخلخل کم، تراکم بالا، مقاوم‌تر و انعطاف‌پذیرتر تبدیل کرده است. انعطاف‌پذیری این صفحات سبب شده تا به یک محصول منحصر به فرد تبدیل شده و تطابق خوبی در کنار فلزات، پارچه‌ها و عناصر طبیعی داشته باشند. این که بدانید صفحات سرامیکی معمولی بهتر هستند یا اسلب‌های سرامیکی پرسلانی، به شما کمک می‌کند هنگام برنامه‌ریزی و طراحی فضاهای داخلی و خارجی خانه خود، آگاهانه‌تر انتخاب کنید.

مقایسه اسلب سرامیکی پرسلانی با سنگ مرمر

ویژگی بسیار خاص اسلب سرامیکی عدم وجود تخلخل در آن است. همین ویژگی باعث می‌شود تا در برابر لکه شدن مقاومت بیشتری داشته و تمیز کردن و نگهداری آن‌ها آسان‌تر باشد.

از بعد زیبایی شناسی و ظاهری، اسلب سرامیکی پرسلانی مطابق با سنگ مرمر است. به لطف پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، می‌توانید صفحات بزرگ سرامیکی را با رگه‌های پیچیده و بسیار شبیه به مرمرهای کمیاب تهیه کنید.حتی رنگ این صفحات و رگه‌ها نیز ثابت بوده و تغییری نمی‌کند. طراحان می‌گویند که بهترین نوع پوشاندن کف، استفاده از این اسلب‌های پرسلانی است. این صفحات در کف فضاهای مسکونی و یا حتی اداری قابل نصب هستند و ظاهری براق، آینه‌ای، ظریف و زیبا ایجاد می‌کنند.

سبک بودن صفحات پرسلانی نیز باعث می‌شود تا پردازش، برش و نصب آن‌ها ساده‌تر باشد. حتی انتخاب پرسلان سنگی به جای سنگ مرمر، راه حل مناسبی برای حفاظت از محیط زیست است. چرخه عمر سرامیک بیشتر از سنگ بوده و برای تولید آن نیازی نیست تا منابع سنگی زیادی را مصرف کنند.

مقایسه اسلب سرامیکی پرسلانی با سنگ مرمر

مقایسه اسلب‌های سرامیکی پرسلانی و پارکت

از دهه هفتاد تا به امروز، اسلب‌های پرسلانی با تکنولوژی زیادی تولید می‌شوند و نمونه‌هایی از آن‌ها وجود دارد که ظاهر آن‌ها شبیه به چوب طبیعی است. این شباهت آنقدر زیاد است که شاید نتوانید به راحتی با چشم آن را با نمونه طبیعی تشخیص دهید.

در حالی که چوب یک ماده ظریف و حساس است و نیاز به روتین منظم روغن‌کاری و تعمیرات دارد، اسلب سرامیکی پرسلانی نیازی به نگهداری خاصی ندارد. این ویژگی به دلیل نفوذ ناپذیر بودن و مقاومت این متریال در برابر خراش و سابیدگی است.

علاوه بر این، چوب به دلیل ماهیت خود دارای محدودیت‌هایی است که شاید نتوانید آن را در هر فضایی نصب کنید. به عنوان مثال، برای محیط‌هایی که در معرض رفت و آمد زیاد و یا رطوبت هستند، نباید از پارکت چوبی استفاده کنید. اما اسلب‌های سرامیکی برای چنین محیط‌هایی بسیار مناسب و کاربردی هستند.

مقایسه اسلب سرامیکی پرسلانی و سنگ طبیعی

با خرید سرامیک اسلب پرسلانی و نصب آن در منطقه مورد نظر، به طور کامل متوجه خواهید شد که این صفحات از بعد مشخصات فنی مانند دوام، مقاومت در برابر یخ زدگی، تغییرات آب و هوایی و ضربه، مطابق با سنگ طبیعی است. در واقع، هنگام مقایسه بین اسلب سرامیکی و صفحه سنگی با ضخامت یکسان، مقاومت اسلب پرسلانی بیشتر است. با این حال، نقطه قوت آن را می‌توان تنوع بسیار زیاد در رنگبندی و همچنین عمر مفید صفحات دانست.

بر خلاف سنگ‌ها، سرامیک‌های پرسلانی، رسانایی بالایی دارند و به همین دلیل نصب آن‌ها به عنوان کفپوش داخلی و در نزدیکی سیستم‌های گرمایش تابشی بسیار کاربردی و عالی خواهد بود. ویژگی دیگری که باعث می‌شود توجه طراحان و کاربران به صفحات سرامیکی جلب شود، مقاومت بالای آن‌ها در برابر کپک و تکثیرهای باکتریایی است. کپک‌ها و انواع قارچ‌ها به سرعت روی سنگ‌های طبیعی تکثیر می‌شوند. یکی از برترین و قوی‌ترین برندهای موجود در بازار، برند میکو است که تنوع بسیار بالایی را در اندازه، رنگ و رگه عرضه کرده است و از نظر کیفی رقیب قابلی ندارد.

مقایسه اسلب سرامیکی پرسلانی و سنگ طبیعی

سهولت در نصب و جابجایی نیز از دیگر ویژگی‌های اسلب‌های سرامیکی است که آن‌ها را در برابر سنگ‌های طبیعی در رده‌ی بالاتری قرار می‌دهد. بنابراین، اسلب‌های سرامیکی امکان ایجاد پیوستگی و یکپارچگی کف محیط مورد نظر شما را فراهم می‌کنند. ویژگی بسیار مهم این صفحات این است که می‌توانید در هر سطح صافی آن‌ها را نصب کنید. به عنوان کفپوش داخلی، دیوارها و کف مناطق خدماتی و شهری و حتی نمای ساختمان‌ها را می‌توانید از صفحات بزرگ سرامیکی پرسلانی استفاده کنید و عالی‌ترین جلوه بصری ممکن را بدست آورید.

منبع

 

 

بستن شبیه ساز

MICO